Zaćma,soczewki wewnątrzgałkowe,operacja zaćmy,fakoemulsyfikacja,Klinika Okulistyczna Jasne Błonia,Łódź,ul. Rojna 90

Zaćma to choroba polegająca na postępującym mętnieniu soczewki oka i jest główną przyczyną uleczalnych problemów ze wzrokiem, które dotkną ponad połowę z nas przed skończeniem 80 roku życia. Obecnie jedyną skuteczną metodą jej leczenia jest zabieg operacyjny. Podczas operacji zaćmy mętna soczewka jest usuwana i zastępowana sztuczną.

Obecny poziom zaawansowania technik chirurgicznych oraz postęp technologiczny pozwalają na uzyskanie po zabiegu usunięcia zaćmy jakości widzenia nierzadko lepszej niż przed zmętnieniem soczewki.

Nasze doświadczenie dotyczące operowania zaćmy sięga 1993 roku. Od tego czasu wykonaliśmy 20 tysięcy takich operacji.

Usunięcie zaćmy wykonujemy najnowszą metodą fakoemulsyfikacji. Metoda ta polega na rozbiciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków, a następnie na usunięciu powstałych fragmentów i wszczepieniu sztucznej soczewki.

Wykonujemy operacje w każdym stadium zaawansowania zaćmy. Przeprowadzamy operacje zaćm dojrzałych, w oczach ze współistniejącą jaskrą, ze schorzeniami siatkówki, w przebiegu zapaleń błony naczyniowej oraz zaćmy pourazowe. Operujemy soczewki podwichnięte oraz zwichnięte.

W naszej Klinice korzystamy z wszystkich istniejących na rynku rodzajów soczewek węwnątrzgałkowych, ale z dumą informujemy, że jesteśmy pionierami we wszczepianiu soczewek z barwną przegrodą tęczówkową. Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy wykonywanie zabiegów łączonych zaćmy i witrektomii. Wykonujemy witrektomię w przebiegu podwichniętych lub zwichniętych soczewek wraz z podszyciem sztucznej soczewki, co zapewnia pacjentowi satysfakcjonującą ostrość wzroku. W naszym ośrodku wykonywaliśmy pierwsze w Polsce zabiegi mikrofakoemulsyfikacji.

Decyzję o operacji usunięcia zaćmy podejmuje pacjent wraz z lekarzem okulistą po wykonaniu badań kwalifikujących do zabiegu. Wpływ na podjęcie decyzji o operacji ma stopień zaawansowania choroby i ogólny stan zdrowia pacjenta, dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne, do których serdecznie Państwa namawiamy.

UWAGA: Operacje zaćmy wykonywane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia