Jak stosować krople do oczu,badania okulistyczne,choroby oczu,zaćma,leczenie operacyjne,witrektomia,operacja okulistyczna,Klinika Okulistyczna Jasne Błonia,Łódź,ul. Rojna 90

schemat - krople w organizmie

ABY ZAPEWNIĆ JAK NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO PODAWANYCH LEKÓW DO OCZU, NALEŻY STOSOWAĆ KILKA ZASAD:

buteleczki krople do oczu

1. Jeśli buteleczka posiada „kołnierzyk”, koniecznie usuń go, aby w czasie podawania kropli nie spadł i nie uszkodził oka.

prawidłowe zakraplanie oczu 1

2. Krople wkraplaj w części skroniowej dolnego załamka spojówkowego, z dala od mięska łzowego. W ten sposób zmniejszasz ryzyko przedostania się kropli do dróg łzowych!

JEDNORAZOWO WKRAPIAJ NIE WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ KROPLĘ LEKU

3. Zamknij powieki na 2 minuty i nie mrugaj (podczas mrugania lek może przedostać się do nosa, następnie przez bogato ukrwioną błonę śluzową bezpośrednio do kwioobiegu; działając jak zastrzyk dożylny, rozprzestrzeni się po całym organizmie).

prawidłowe zakraplanie oczu 2

4. Uciskaj delikatnie palcem okolice dolnego kanalika i woreczka łzowego przez 2 minuty. Nie uciskaj oka! Uciśnięcie oka może spowodować groźne w skutkach zwolnienie akcji serca (odruch oczno-sercowy).
5. Przy jednoczesnym stosowaniu różnych kropli, kolejne należy wkraplać nie wcześniej niż po 10 minutach.
6. U małych dzieci lek powinno wkraplać się przy pochyleniu główki w kierunku skroniowym, by nadmiar leku wypłynął. Po podaniu leku uciśnij na okolice dolnego kanalika i woreczka łzowego. Nie uciskaj oka!

 

PROSIMY O STOSOWANIE LEKÓW ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA

Badania i zabiegi okulistyczne wykonywane są w Klinice Okulistycznej „Jasne Błonia” Sp. z o.o., Łódź, ul. Rojna 90, tel.: 42 611 04 04