Badania okulistyczne,choroby oczu,aparatura,angiografia fluoresceinowa AF,SOCT jaskrowe,badanie ostrości wzroku,pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,badanie przedniego odcinka oka,Badanie tylnego odcinka oka,USG w projekcji A i B,pachymetria,pole widzenia,badanie Angio-OCT,angiografia Indocyjaninowa,pomiar grubości rogówki,lampa szczelinowa Haag Streit,badanie wady wzroku,autokeratorefraktometr,badanie komórek środbłonka,mikroskopia lustrzana,NFZ,biometria optyczna,Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,metodą bezdotykowa,metoda Pascala,komputerowe badanie pola widzenia,leczenie operacyjne,operacja okulistyczna,Klinika Okulistyczna Jasne Błonia,Łódź,ul. Rojna 90


PACHYMETRIA - pomiar grubości rogówki

Tonometry typu „air puff”. Ich zaletą jest to, że nie wymagają dotykania oka, a co za tym idzie — nie wymagają jego znieczulania. Badanie jest całkowicie bezbolesne i polega na komputerowej analizie wielkości odkształcenia fragmentu rogówki po uderzeniu jej strumieniem powietrza. Badany odczuwa to jak dmuchnięcie powietrza w oko.
Pachymetria jest obowiązkowym badaniem u osób chorych na jaskrę lub będących w grupie ryzyka jaskry. W naszej klinice każdy pacjent ma wykonywane to badanie w ramach wizyty lekarskiej, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Pachymetria badanie jaskra

JAK POWINIEN BYĆ PRZYGOTOWANY PACJENT
Nie ma konieczności przygotowywania pacjenta do badania w szczególny sposób, należy jednak uprzedzić pacjenta, że poczuje podmuch w oko i usłyszy dźwięk. Należy też zwrócić uwagę, by przed badaniem badany rozpiął pod szyją koszulę, poluzował krawat oraz nie wstrzymywał oddechu.
JAK WYGLĄDA I NA CZYM POLEGA BADANIE
Podczas badania pacjent wygodnie siedzi z opartą brodą i czołem o "wsporniki" urządzenia. W aparacie pojawia się jasny punkt, na który badany powinien patrzeć przez cały czas trwania badania. Następnie osoba badająca prosi pacjenta, aby nie ruszał się i nie mrugał przez kilka sekund, w trakcie których wykonywane są trzy pomiary w każdym oku. Podczas każdego z pomiarów pacjent czuje podmuch powietrza w oko. Badanie jest bezbolesne.
 

Badania i zabiegi okulistyczne wykonywane są w Klinice Okulistycznej „Jasne Błonia”, Łódź, ul. Rojna 90, tel.: 42 611 04 04