Nawracająca erozja,łzawienie,choroby oczu,oderwanie nabłonka rogówki,zaćma,leczenie operacyjne,witrektomia,operacja okulistyczna,Klinika Okulistyczna Jasne Błonia,Łódź,ul. Rojna 90


Nawracająca erozja powstaje na skutek uszkodzenia nabłonka rogówki (uraz paznokciem, szczoteczką podczas malowania rzęs itp.). Objawia się ostrym bólem, łzawieniem, uczuciem ciała obcego – symptomy te występują najczęściej rano, w momencie otwierania oczu lub w nocy. W czasie snu zamknięte powieki przylegają ściśle do powierzchni rogówki i podczas ich otwierania dochodzi do oderwania nowo powstałego nabłonka rogówki. Takie oderwanie nabłonka rogówki może powstać również – między innymi – podczas pocierania zamkniętych powiek, podczas demakijażu oczu lub w przypadku stanu zapalnego oka.

ból oczu

Ostry ból oczu

łzawienie oczu

Łzawienie

stanu zapalnego oka

Stan zapalny oka

  PAMIĘTAJ! 

Nie ma skutecznej, takiej, która doprowadzi do natychmiastowego i trwałego wyleczenia, metody leczenia nawracającej erozji.

  PAMIĘTAJ! 
 1.  Nie pocieraj zamkniętych powiek podczas mycia, demakijażu, gdy czujesz jakikolwiek dyskomfort oczu (uczucie piasku w oczach, swędzenie, pieczenie itp.).

 2.  Nie przebywaj w pomieszczeniach zadymionych, o małej wilgotności powietrza, zanieczyszczonych (np. w kuchni podczas krojenia cebuli czy w czasie, gdy znajdują się w niej przypalone potrawy itp.).

 3.  Na basenie zawsze pływaj w okularach pływackich.

 4.  Jeżeli poczujesz jakiekolwiek dolegliwości, natychmiast zastosuj sztuczne łzy (bez konserwantów, a w początkowym okresie – w postaci żelu).

 5.  Jeżeli ból nie ustępuje, zgłoś się do lekarza okulisty, który oceni, czy stan nawracającej erozji nie został powikłany przez stan zapalny i czy nie ma konieczności podania dodatkowych leków.
Tylko takie postępowanie ma szansę spowodować trwałą remisję i brak dokuczliwych objawów bólowych.

Badania i zabiegi okulistyczne wykonywane są w Klinice Okulistycznej „Jasne Błonia” Sp. z o.o., Łódź, ul. Rojna 90, tel.: 42 611 04 04