Krwotok do ciała szklistego,cukrzyca i powikłania oczne,nadciśnienie,odwarstwienie siatkówki,witrektomia,choroby oczu,zaćma,leczenie operacyjne,operacja okulistyczna,Klinika Okulistyczna Jasne Błonia,Łódź,ul. Rojna 90


Krwotok do ciała szklistego może wystąpić jako skutek (między innymi urazu) w przebiegu cukrzycy, chorób krwi, nadciśnienia oraz odwarstwienia siatkówki. Czasami przyczyna powstania nie jest znana.

W przypadku każdego krwotoku należy wykonać badanie wykluczające odwarstwienie siatkówki, które jest wskazaniem do natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

W przypadku wystąpienia krwotoku o innej przyczynie, zabieg wykonuje się po kilku miesiącach, jeżeli wylew nie ma tendencji do wchłaniania się. Krew usuwa się, wykonując zabieg operacyjny o nazwie witrektomia. Witrektomia powinna zostać wykonana w ośrodkach wyspecjalizowanych w chirurgii szklistkowo-siatkówkowej.

Badania i zabiegi okulistyczne wykonywane są w Klinice Okulistycznej „Jasne Błonia” Sp. z o.o., Łódź, ul. Rojna 90, tel.: 42 611 04 04