informacje,informacje dla pacjenta,pacjent,zasady,zasady przyjęcia,zasady przyjecia,do szpitala,dokumenty,przygotowanie do operacji

Zasady przyjęcia do szpitala

 

1.7 dni przed wyznaczonym terminem operacji należy potwierdzić przybycie na zabieg u lekarza, który ma wykonywać zabieg.
2.Prosimy o zgłoszenie się na zabieg w terminie wyznaczonym przez lekarza. Pacjenci przyjmowani są do operacji od godz. 12.30 (pacjenci operowani od poniedziałku do piątku) lub od godz. 8.00 (pacjenci operowani w soboty).
3.Przed zabiegiem pacjent jest jeszcze raz badany.
Operacje rozpoczynają się o godz. 15.00 (poniedziałek – piątek) lub o godz. 10.00 (sobota).
4.Po operacji pacjent spędza noc w klinice.
Wypisy odbywają się następnego dnia rano, w godz. 7.00 – 8.00 po przeprowadzonym badaniu kontrolnym.
5.Możliwy jest również wypis w dniu operacji. Szczegóły należy omówić z lekarzem operującym.
6.Po zabiegu pacjent otrzymuje kolację, a na drugi dzień rano – śniadanie.
7.Zabiegi operacyjne odbywają się w kolejności ustalonej przez lekarza operującego.
8.Po przeprowadzonym zabiegu pacjent wraca na oddział, gdzie przebywa do momentu wypisu.
9.Po operacji zaćmy pacjent jest wypisywany tego samego dnia, a po operacji witrektomii następnego dnia o godzinie 8 rano.
10.Pacjent zgłasza się na badanie kontrolne w terminie wyznaczonym przez lekarza prowadzącego.
11.Wszystkie informacje dotyczące leczenia i okresu pooperacyjnego znajdują się w karcie wypisowej.

 

Dokumenty potrzebne do operacji

 

1.Dowód osobisty.
2.Dowód ubezpieczenia nie jest konieczny. UWAGA! W sytuacji, gdy nie będzie możliwe elektroniczne potwierdzenie ubezpieczenia pacjenta, zostanie on poproszony o wypisanie dokumentu oświadczającego posiadanie przez pacjenta ubezpieczenia.
3.Skierowanie na zabieg operacyjny od lekarza pierwszego kontaktu (internista, rodzinny) – TYLKO DLA PACJENTÓW OPEROWANYCH W RAMACH KONTRAKTU Z NFZ.
4.Aktualne zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu (internista, rodzinny) o braku stwierdzonych przeciwwskazań do zabiegu w znieczuleniu miejscowym oraz informacją o schorzeniach ogólnych.
5.Zaświadczenie o przebytym szczepieniu WZW (przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby – żółtaczce typu B). Jeżeli pacjent nie posiada takiego zaświadczenia – nie jest ono wymagane.
6.Przed planowanym zabiegiem  operacyjnym  zalecane jest szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW – żółtaczce) typu B. Jeśli pacjent nie zgadza się na takie szczepienie lub chce operować się mimo braku takiego szczepienia,  w dniu przyjęcia podpisuje Oświadczenie o wyrażaniu zgody na zabieg operacyjny bez szczepienia przeciwko WZW.
7.Posiadana dokumentacja okulistyczna (np. karty informacyjne ze szpitala), okulary lecznicze.

 

Co należy zabrać ze sobą na operację

 

1.Wszystkie przedmioty potrzebne do pobytu w szpitalu (piżama, pantofle, ręcznik, itp.).
2.Wszystkie stosowane leki w oryginalnych opakowaniach wraz z zaleceniami dotyczącymi ich dawkowania.

 

Jak przygotować się do operacji

 

1.Wszyscy pacjenci przyjmujący leki rozrzedzające krew, np. Acard, Polopiryna, Polocard, Aspiryna, Xarelto, Warfin i inne zawierające kwas salicylowy, powinni je bezwzględnie odstawić NA 14 DNI PRZED planowanym ZABIEGIEM. W przypadku przewlekłego stosowania pochodnych acenokumarolu (Sycumar, Sintrom), pacjenci powinni mieć podaną zastępczo heparynę. W tym celu należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
2.W dniu przed operacją starannie umyć całe ciało, twarz i włosy. Nie należy stosować kremów, tuszu do rzęs, ani innych kosmetyków do twarzy. Nie należy również malować paznokci.

 

Jak przygotować się do badania angiografii fluoresceinowej?

 

1.Na badanie należy stawić się ze skierowaniem do pracowni diagnostycznej z wypisanym rodzajem badania diagnostycznego (Angiografia fluoresceinowa, AF, FA, FAG, OCT, SOCT) oraz z wypełnioną ankietą. POBIERZ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ.
2.Osoby nie będące pacjentami Kliniki Okulistycznej "Jasne Błonia" powinny mieć ze sobą dowód osobisty.
3.Dowód ubezpieczenia nie jest konieczny. UWAGA! W sytuacji, gdy nie będzie możliwe elektroniczne potwierdzenie ubezpieczenia pacjenta, zostanie on poproszony o wypisanie dokumentu oświadczającego posiadanie przez pacjenta ubezpieczenia.
4.Pacjenci, którzy NIE LECZĄ się na CUKRZYCĘ, proszeni są o powstrzymanie się od jedzenia i picia na 2 godziny przed badaniem.
5.Pacjenci, którzy LECZĄ się na CUKRZYCĘ nie otrzymują żadnych zaleceń. Przynoszą ze sobą glukozę, ew. kanapkę.
6.Do badania angiografii fluoresceinowej pacjent będzie miał rozszerzone źrenice. Oznacza to, że przez kilka godzin po badaniu będzie widział gorzej, dlatego nie jest zalecane prowadzenie pojazdów.

 

WYPEŁNIJ ankietę przed badaniem - ANGIOGRAFIA FLUORESCEINOWAZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI DLA PACJENTA

 

Informacja o ochronie danych osobowych

 

W związku z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679) uprzejmie informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Klinika Okulistyczna "Jasne Błonia" Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Rojna 90, 91-134 Łódź.

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą w w związku z ochroną stanu zdrowia, świadczeniem usług medycznych i leczeniem. Posiadacie prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia oraz ograniczenia ich przetwarzania. Posiadacie Państwo prawo wniesienia sprzeciwu i/lub cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W tym celu prosimy o kontakt osobisty w siedzibie Kliniki lub wysłanie e-maila na adres jasneblonia@interia.pl. Przysługuje Państwu także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym ustawodawstwem medycznym jest obligatoryjne, a w pozostałym dobrowolne.