Vail Vitrectomy 2022,prof. Jerzy Nawrocki,dr. Zofia Nawrocka,prof. Zofia Anna Nawrocka, A&A Golf Club,dr. Zbigniew Pikulski,leczenie jaskry,GlauCat,konferencja okulistyczna,Polskie Towarzystwo Okulistyczne,Klinika Okulistyczna,Jasne błonia

08.09.2021

Do końca września 2021r. w Klinice Okulistycznej JASNE BŁONIA, trwa PROMOCJA NA INIEKCJĘ LEKU BEOVUE

3 800 zł – 3 400 zł

Promocyjna cena na iniekcję dotyczy jednego oka.

 

03.09.2021

Jaskra neowaskularna to jedno z późnych powikłań cukrzycy. Niezdiagnozowana w porę może prowadzić do utraty wzroku. Dlatego w tej chorobie liczy się czas. Zachęcamy Państwa do lektury wywiadu z prof. Zofią Anną Nawrocką, którego udzieliła Gazecie Wyborczej.

28.08.2021

Lekarze Kliniki Okulistycznej JASNE BŁONIA brali udział w III Międzynarodowej Konferencji Jaskrowo-Zaćmowej GlauCat, która odbyła się w dniach 27-28 sierpnia br. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Tematem IV Sesji konferencji było leczenie operacyjne Jaskry. W składzie prezydium Sesji zasiadał prof. dr hab. Jerzy Nawrocki.

19.07.2021

  • Technika odwróconego płatka, witrektomia
  • Technika odwróconego płatka, witrektomia
  • Technika odwróconego płatka, witrektomia

„Technika odwróconego płatka” jako metoda operacyjna, stosowana do zamknięcia otworu w plamce. Wywiad z prof. Jerzym Nawrockim.

ZOBACZ WYWIAD

10.06.2021

Z nieukrywaną radością pragniemy podzielić się z Państwem informacją, że prof. Jerzy Nawrocki został zaproszony po raz czwarty do udziału w Vail Vitrectomy, najbardziej prestiżowym kongresie omawiającym problematykę schorzeń siatkówki. W pracach nad prezentacją, która zostanie wygłoszona podczas Vail Vitrectomy 2022 brały udział także dr Zofia Nawrocka oraz prof. Zofia Anna Nawrocka.

Inicjatorem - organizowanych raz na trzy lata - spotkań nazywanych Vail Vitrectomy był dr Robert Machemer, określany często mianem "ojca nowoczesnej chirurgii siatkówki", ponieważ jako pierwszy w historii okulistyki wykonał zabieg witrektomii.

Do dziś prof. Jerzy Nawrocki jest jedynym Polakiem, który został zaproszony do udziału w kongresie, a podczas najbliższej jego edycji wygłosi prezentację poświęconą najnowszym technikom leczenia wcześniej nieuleczalnych chorób plamki (miejsca najlepszego widzenia).
Wyjątkowości temu wyróżnieniu dodaje fakt, iż o kwalifikacji pracy do udziału w kongresie decyduje komisja selekcyjna składająca się z najwybitniejszych lekarzy okulistów z całego świata. Zespół ten wybiera jedynie sto prac dotyczących nowatorskiej chirurgii siatkówkowej, które nie były do tej pory prezentowane na żadnym międzynarodowym kongresie ani nie zostały nigdzie opublikowane.

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu!

  • Vail Vitrectomy 2022
  • Vail Vitrectomy 2019
  • Vail Vitrectomy 2019
  • Vail Vitrectomy 2019

30.05.2021

X Mistrzostwa Krótkiej Gry - WYNIKI

W dniu 30.05.2021 rozegrano X Mistrzostwa Krótkiej Gry A&A Golf Club. Mistrzem krótkiej gry został Adrian Jędrzejewski, który w dogrywce pokonał Amandę Majsterek, a trzecie miejsce zajął Jarek Kusideł. Mistrzem krótkiej gry w klasyfikacji netto został Zbigniew Pikulski, przed Jarosławem Kusidłem i Bartoszem Troczyńskim.

W klasyfikacji stableford najlepszy okazał się Zbigniew Pikulski, który w ten sposób zdobył nagrodę główną - pobyt w Dubaju!

23.05.2021

Jak podają statystyki, jaskra to na świecie problem około 70 milionów osób. W Polsce dotyka około 800 tysięcy, z czego leczy się około dziesięciu procent. Nieleczona jaskra prowadzi do stopniowego uszkodzenia nerwu wzrokowego i w konsekwencji do całkowitej utraty widzenia.
To podstępna choroba, która zaczyna się bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne wizyty u lekarza okulisty.
 
Przy naszej Klinice działa Instytut Leczenia Jaskry, a nasi lekarze regularnie angażują się w inicjatywy popularyzujące wiedzę na temat tej choroby, czego dowodem może być dyplom uznania, który otrzymaliśmy niedawno od Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
 
Drodzy Pacjenci, pamiętajcie, że wczesne wykrycie i leczenie jaskry może uratować Twój wzrok!

 

15.05.2021

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr hab. n. med. Wojciecha Krajewskiego. 
Pan Profesor przez dziesięć lat kierował w Klinice Jasne Błonia zespołem anestezjologicznym.
Żegnamy wspaniałego Człowieka, wybitnego Lekarza i naszego Przyjaciela, a Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia.